«А ви точно зможете посмажити нормальну яєчню?»: шеф-повар розкрив 7 правил, які ви могли не знати

Здавалося б, що може бути простіше, ніж приготувати яєчню? Наприклад, улюблену багатьма яєчню. Але нюансів маса. Часто вдома не виходить така ж яєчня, як в ресторані, – гладка, красива, смачна. Тому що якщо нюанси не дотримати, то яєчня, звичайно, вийде, але не такою. То жовток може розтектися, то білок прожариться не до кінця, залишаючись внизу білою, а зверху прозорою і не дуже приємною по консистенції.

Я за те, щоб їжа була не тільки смачною, але і красивою. Тому пропоную вам кілька правил для яєчні, деяким з яких мене навчив гарний друг – один з найбільш затребуваних бренд-шефів.

Необхідні продукти:

  • Вершкове масло
  • Яйця
  • Сіль і перець
  • Зелена цибуля
  • Все що завгодно ще – на ваш розсуд

Правило №1. Вершкове масло

«А ви точно зможете посмажити нормальну яєчню?»: шеф-повар розкрив 7 правил, які ви могли не знати

Можна смажити і на олії – ніхто не заборонить. Але на вершковому маслі, без сумніву смачніше. Про те, що масло повинне бути якісним, згадувати напевно, не варто. Погане масло і яєчню зіпсує, і запах буде не найприємніший.

Правило №2. Маленький вогонь

На великому вогні масло просто згорить. Цей процес запускається при досягненні сковорідкою температури в 150 градусів. Чорне спалене масло = зіпсована яєчня. Тому масло повинно бути просто добре прогріте, без кипіння і подальшого спалювання.

Правило №3. Яйця розбиваються дуже близько до дна сковорідки

Це робиться для того, щоб жовток не луснув і не розтікся. Адже ми робимо яєчню, а не омлет.

Правило №4. Розрізати білок

«А ви точно зможете посмажити нормальну яєчню?»: шеф-повар розкрив 7 правил, які ви могли не знати

Білок в курячому яйці складається з різних сумішей – ближче до шкаралупи знаходиться рідкий зовнішній білок, далі – щільний білковий мішок, слідом – внутрішній рідкий, а біля самого жовтка знаходиться градінковий білок. Рідка частина сама рівномірно розтечеться по сковорідці, а густа буде оточувати жовток. Коли рідка частина вже повністю буде готова, густа залишиться сирою.

Щоб цього не сталося, білок надрізається гострим кінчиком ножа дуже близько до жовтка в декількох місцях. Білок витече і змішається з рідкою частиною, в результаті весь білок стане абсолютно однорідним і рівномірним.

Правило №6. Чи не солити жовток

Тому що при попаданні солі на жовток утворюються білі цяточки. Жовток, на який потрапила сіль, що не буде рівномірного кольору, а вийде з плямами, як мухомор. Щоб це спортити, багато рестораторів взагалі не солять яєчню, а підсолюють масло, на якому яєчня буде смажитися.

Правило №7. Зелена цибуля – під кришку

«А ви точно зможете посмажити нормальну яєчню?»: шеф-повар розкрив 7 правил, які ви могли не знати

Якщо ви додаєте зелену цибулю, то цибуля додається, коли білок вже схопився і майже готовий. Після цього яєчню накривають кришкою. Під впливом тепла цибуля віддасть яєчні аромати. На це досить і хвилини. Якщо сковорідка з товстим дном, то відразу після додавання цибулі її можна прибрати з вогню – яєчня дійде і під кришкою – залишкового тепла буде достатньо.

І можна подавати. Це тільки на вигляд здається, що немає нічого простішого, ніж посмажити яєчню. Але щоб вона була красивою, потрібно трохи постаратися. Але ви згодні, що воно того варте?

телеграм канал Прості рецепти  Прості рецепти в Telegram

Поділитися з друзями
Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Прості Рецепти