Великий внесок у розвиток гастрономічної культури світу зробила Італія. Величезна кількість страв було вигадано саме на території цієї країни. Багато страв пізніше були запозичені французами, греками та іншими європейськими державами.
Є багато різних видів лазаньї. Кожен регіон Італії може похвалитися власним алгоритмом приготування цієї страви.
Ми приготуємо найпростішу лазанню, якою можна поласувати на вечерю.
Інгредієнти для лазаньї:
- фарш – 700 г;
- сир – 150 г;
- сіль – 3 ч. л.;
- молоко – 500 мл;
- чорний мелений перець – ч. л.;
- борошно – 430 г;
- паприка – ч. л.;
- вершкове масло – 30 г;
- орегано – ч. л.;
- яйця – 10 шт.;
- цибуля – шт.;
- томатна паста – 2 ст. л.
Приготування лазанні:
У сковороду з олією викладаємо фарш, солимо однією ложкою, додаємо орегано, паприку та чорний мелений перець. Перемішуємо м’ясо зі спеціями, додаємо в масу томатну пасту, готуємо начинку 7 хвилин під кришкою.
Нарізаємо цибулину невеликим кубиком, викладаємо до фаршу. Продовжуємо обсмажувати начинку на повільному вогні 10 хвилин.
У цей час можна відокремити жовтки від білків. Жовтки додаємо в 400 г борошна, посипаємо ложкою солі, замішуємо еластичне тісто. Під плівкою зберігаємо колобок у теплі півгодини.
У сотейнику розтоплюємо вершкове масло, додаємо залишки борошна, створюємо грудочки з інгредієнтів. Виливаємо в сотейник молоко, варимо на повільному вогні до загусання. Не забуваємо посолити масу та додати улюблені спеції.
Тісто ділимо на 4 частини, розкочуємо в пласти, що рівні розміру форми для випікання. Подрібнюємо на середніх зубчиках терки сир.
Викладаємо у форму для випікання ¼ шару молочного крему, потім пласт тіста. На коржик кладемо ¼ частина фаршу, аналогічно створюємо інші шари.
На поверхні робимо шапочку із сиру, випікаємо лазінням півгодини при 180 градусах у духовці.
Алгоритм дій простий і зрозумілий навіть новачкові. При цьому виходить ситна лазання для великої родини.