Декілька СЕКРЕТІВ, як зробити так, щоб ДОМАШНІЙ ХОЛОДЕЦЬ обов’язково застиг, був прозорим і дуже смачним. Три покрокових РЕЦЕПТИ.

Холодець давно вже став таким же атрибутом святкового столу, як олів’є або оселедець під шубою на свято. Тим більше що це смачне і корисне блюдо досить легко приготувати. Особливо якщо знати певні кулінарні секрети.

Ми розповімо, як зробити так, щоб домашній холодець обов’язково застиг, був прозорим і дуже смачним. Крім порад, в сьогоднішній статті ви знайдете покрокові рецепти. Дотримуючись їх, ви зможете приготувати ідеальний холодець, який не соромно буде подати на будь-яке свято.

Поради з приготування холодцю

З чого краще варити

В основі страви можуть бути: свинячі ніжки, вуха і хвости, мозкові, а також цукрові кістки свинини, м’ясо курей (в ідеалі півня) – ці продукти при варінні виділятимуть желатинову речовину. Підійде також хороший шматок яловичини на кістці, індичатина. Шкури та жили на м’ясі краще залишати, вони сприяють кращому застиганню.

Вимочування м’яса

Чим довше м’ясні інгредієнти вимочуються, тим менше крові в них залишається. Отже, при закипанні утворюється менше піни і бульйон буде більш прозорим. Оптимальний час замочування – 8-12 годин, тобто на ніч.

Прозорість страви

Один зі способів отримати прозорий холодець – приготувати його на вторинному бульйоні. Просто змініть воду після закипання. Можна ще додати дрібку лимонної кислоти в бульйон.

Якщо ж бульйон все одно мутний, спробуйте ще такий дієвий спосіб очищення. На 1 л рідини вам знадобиться одне куряче яйце (білок і яєчна шкаралупа подіють як адсорбент).

Ретельно вимийте яйце губкою з содою. Розбийте, відокремте білок і збийте його в піну, шкаралупу дрібно потовчіть. Додайте їх в теплий бульйон, нагрійте на слабкому вогні. Помішуйте зверху вниз: білок покриє поверхню каламутної рідини та відтягне на себе частинки суспензії. Доведіть бульйон до кипіння і продовжуйте помішувати ще кілька хвилин. Потім вимкніть вогонь і залиште каструлю накритою на 15-20 хвилин.

Осад зі шкаралупи та пластівців піни залишиться на дні. Акуратно приберіть з поверхні білок, а бульйон процідіть через дрібне сито. В результаті отримаєте прозорий холодець, який, до слова сказати, нітрохи не змінить своїх смакових якостей після даної процедури.

Температура застигання

Ясна річ, що залишати холодець при кімнатній температурі не варто: він повністю не застигне. Найкраще місце для цієї мети – холодильник. А ось на балкон взимку виносити його не рекомендуємо, інакше страва може втратити смакові якості.

Желатин: додавати чи ні

У приготуванні класичного холодцю використання желатину вважається моветоном. Правильно зварений бульйон добре застигає без додаткових коштів. Але якщо не бажаєте довго возитися і під руками у вас, наприклад, тільки м’ясне філе, то можете згустити блюдо желатином.

Декілька СЕКРЕТІВ, як зробити так, щоб ДОМАШНІЙ ХОЛОДЕЦЬ обов’язково застиг, був прозорим і дуже смачним. Три покрокових РЕЦЕПТИ.

Прикраса страви

Для декору і подачі холодцю підійдуть: варені морква і яйце, зелень петрушки, журавлина, шматочки лимона або огірка, половинки оливок. Їх додають як до застигання, так і при оздобленні вже застиглого холодцю.

Декілька СЕКРЕТІВ, як зробити так, щоб ДОМАШНІЙ ХОЛОДЕЦЬ обов’язково застиг, був прозорим і дуже смачним. Три покрокових РЕЦЕПТИ.

Яловиче-свинячий холодець

Інгредієнти:

  • 2 ніжки свинячі
  • 1 свиняча гомілка
  • 1,3 кг яловичини
  • 1 морква
  • 1 цибулина
  • 5-6 зуб. часнику
  • 4-6 лаврових листки
  • 10 горошин чорного і запашного перцю
  • сіль за смаком
  • зелень петрушки для прикраси

Приготування:

  1. Свинячі ноги та гомілки очистьте від щетини і, якщо потрібно, обпаліть на відкритому вогні. Ретельно вимийте. Розріжте їх на кілька частин. З яловичиною виконайте те ж саме. Залийте всі м’ясні інгредієнти водою і залиште на 8-10 годин (можна на ніч).
  2. Ще раз промийте м’ясо і помістіть в каструлю. Залийте його чистою холодною водою так, щоб її рівень був на 5 см вище рівня м’яса.
    Поставте на вогонь і доведіть до кипіння. Коли буде з’являтися піна, видаляйте її шумівкою. Процес піноутворення може тривати 7-10 хвилин – весь цей час ретельно прибирайте піну, тоді готовий холодець вийде більш прозорим.
  3. Коли піноутворення припиниться, продовжуйте варити на самому повільному вогні протягом 4-5 годин з відкритою кришкою. Слідкуйте, щоб рідина практично не кипіла, а нудилися. За час варіння можете кілька разів перемішати вміст каструлі.
  4. Через 3-4 години від початку варіння додайте спеції, сіль і лавровий лист в каструлю. Також покладіть попередньо почищені овочі (цілком). На цьому етапі, якщо води википіло досить багато, можете додати трохи окропу. Варіть ще близько години з прикритою кришкою на тому ж повільному вогні.
  5. Вимкніть вогонь. Дістаньте овочі та лавровий лист. М’ясо перекладіть в окрему ємність. Коли воно охолоне, видаліть з нього всі кісточки та розкладіть у форми, в яких будете подавати холодець. Поверх м’яса покладіть кілька листочків петрушки в якості оздоблення.
  6. Бульйон, добре посоліть, щоб він був навіть злегка пересолений. Додайте пропущений через прес часник. Накрийте кришкою і дайте бульйону настоятися, приблизно 30 хвилин.
  7. Щоб позбутися від суспензій, що утворюють мутнувате, процідіть бульйон кілька разів. Можна через марлю, складену в декілька шарів.
  8. З остиглого бульйону зберіть ложкою жир, що утворився на його поверхні.
  9. Залийте м’ясо в формочках бульйоном так, щоб він повністю покривав м’ясо. Залиште форми при кімнатній температурі до повного охолодження бульйону. Потім перенесіть в холодильник. Час застигання – приблизно 3-5 годин.

Декілька СЕКРЕТІВ, як зробити так, щоб ДОМАШНІЙ ХОЛОДЕЦЬ обов’язково застиг, був прозорим і дуже смачним. Три покрокових РЕЦЕПТИ.

Швидкий холодець з желатином

Інгредієнти:

  1. 0,5 кг будь-якого м’яса (курка, індичка, свинина, яловичина)
  2. 1 л води
  3. 1 цибулина
  4. 1-2 лаврових листки
  5. 2-3 шт. гвоздики
  6. 5 горошин запашного перцю
  7. 15 г желатину
  8. сіль за смаком

Приготування:

  1. М’ясо замочіть на 3-4 години, потім зваріть його в воді разом з очищеною цілою цибулиною, гвоздикою і горошинами перцю. Поставте на вогонь, доведіть до кипіння, зніміть піну, зменште вогонь до мінімуму і варіть близько 2 годин. Бульйон повинен не кипіти, а скоріше нудитися.
  2. Десь під кінець варіння посоліть рідину. Коли м’ясо буде готовим, дістаньте його з бульйону, остудіть і наріжте невеликими шматочками.
  3. Бульйон процідіть через ситечко з марлею.
  4. Змішайте желатин з водою (приблизно 5 ст. л.). Залиште на 15 хвилин для набухання желатину.
  5. Якщо потрібно, досоліть бульйон. Доведіть ще раз до кипіння і зніміть з вогню. Додайте набряклий желатин тонкою цівкою, безперервно помішуючи, до повного розчинення желатину.
  6. Розкладіть м’ясо по порційних формочках. На дно також можна покласти колечко моркви або листочок петрушки. Залийте бульйоном. Коли все охолоне, перенесіть в холодильник, час застигання – 7-10 годин.
  7. Страву можна подавати перевернутою на тарілку. Щоб холодець легко відстав від стінок форми, поставте її на кілька хвилин в окріп.

Декілька СЕКРЕТІВ, як зробити так, щоб ДОМАШНІЙ ХОЛОДЕЦЬ обов’язково застиг, був прозорим і дуже смачним. Три покрокових РЕЦЕПТИ.

Холодець в мультиварці

Інгредієнти:

  • 1 тушка курчати
  • 1 кг яловичини на кості
  • 2 свинячі ніжки
  • 400 г курячого філе
  • 8 горошин чорного перцю
  • 2 лаврові листки
  • 3 зуб. часнику
  • 2 цибулини
  • 100 г зелені
  • сіль за смаком
  • 200 г консервованого горошку
  • варене яйце для декору

Приготування:

  1. Всі м’ясні інгредієнти залийте водою. Мінімальний час для вимочування – 3 години, проте краще його залишити на ніч.
  2. Вимийте м’ясо, розріжте великі шматки на більш дрібні та відправте їх в чашу мультиварки. Туди ж покладіть очищені овочі та підготовлені спеції.
  3. Налийте води на 2-3 см вище рівня м’яса. Увімкніть режим варіння або «мультіповар». Слідкуйте за утворенням піни та вчасно видаляйте її за допомогою ложки. Потім включите режим «Тушіння» або «Холодець» і готуйте протягом 5 годин.
  4. Дістаньте з мультиварки м’ясо та овочі. Коли вони трохи охолонуть, варену моркву наріжте кільцями або зірочками. М’ясо ретельно переберіть, видаляючи кістки та шкуру. М’яке м’ясо наріжте шматочками або розберіть на волокна.
  5. У бульйон додайте часник, пропущений через прес, залиште настоятися деякий час. Потім процідіть рідину.
  6. На дно глибоких тарілок помістіть зелений горошок і моркву, налийте трохи бульйону. Потім викладіть м’ясо і залийте бульйоном.
  7. Дайте страві застигнути в холодильнику протягом 7-12 годин.

До домашнього холодцю відмінно підійде будь-який вид гірчиці або тертий хрін.

Якщо будете дотримуватися цих порад у вас все обов’язково вийде.

Смачного!

телеграм канал Прості рецепти  Прості рецепти в Telegram

Поділитися з друзями
Рейтинг
( 3 оцінки, середнє 4 з 5 )
Прості Рецепти