Класична квашена капустка за бабусиним рецептом

Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, вийде вкрай смачна, хрустка квашена капуста. Рецепт, як то кажуть, на мільйон доларів. Приготування відбувається в трилітровій банці, без зайвих добавок (ні оцту, ні цукру не буде потрібно), капуста кваситься в своєму ж соку. Загалом, від продукту буде одна користь, та ще й готувати її досить-таки легко, пропорції запропоновані вже ретельно виміряні.

У квашеній капусті присутня безліч вітамінів і корисних для здоров’я мінералів, в числі яких йод, магній і аскорбінова кислота – кращі друзі імунітету в негоду.

Отже, найпростіший набір інгредієнтів:

  • два-три кілограми капусти;
  • всього одна морквина;
  • ложка (столова) солі;
  • ще одна ложка меду! (секретний інгредієнт).

Краще взяти так звану «пізню» капусту. Кожен качан по вазі повинен бути не менше кілограма. Пристойна вага гарантує овочу достатню соковитість і непогані смакові якості. Зовнішні листя потрібно буде зняти – вони і за смаком поступаються, і мляві зазвичай, і частенько бувають ще й пошкоджені.

Далі можна приступати до шатківниці та розрізаного на кілька частин качана. Так, перед цим можна провести невеликий тест – здавити цілий овоч руками, він буде приємно похрускує, якщо з ним все в порядку. Інструмент для нарізування вибирається на свій смак – підійдуть і ніж, і терка, і навіть кухонний комбайн. Дрібно шинкувати ні до чого, це негативно відіб’ється на соковитості капусти. Нарізані шматочки завантажуються у велику миску.

Класична квашена капустка за бабусиним рецептом

Настає черга моркви, яка ретельно миється, очищається і натирається на великій стороні терки. Якщо моркву подрібнити занадто сильно, вона дасть непотрібний сік, який забарвить капусту. Далі обидва овоча змішуються вручну – так капустка пустить сік. Важливо не переборщити з морквою, яка при достатку зіпсує хрускіт.

Класична квашена капустка за бабусиним рецептом

Настала черга трилітрової банки – ця тара підходить для процесу ідеально. Сіль потрібна кухонна, без будь-яких добавок, звичайна. Об’єм на банку – всього одна столова ложка. Ці пропорції – результат багаторазових досвідчених перевірок, вони ідеальні і допомагають добитися максимально збалансованого смаку. Головне використовувати не йодовану сіль, так засолювання буде відбуватися швидше.

Класична квашена капустка за бабусиним рецептом

Далі все просто – капуста поміщається в банку шар за шаром, між якими розсипається сіль. До країв набивати її не варто, так як має ще залишитися місце для утворюваного соку. Банку можна розмістити в тарілці – для того, щоб перестрахуватися, якщо раптом об’єм соку буде більше очікуваного.

Все, капуста залишається в спокої на половину доби при кімнатній температурі. Кришкою банку поки накривати не варто, взаємодія з киснем для заквашування буде плюсом. Почавши бродити, капустка дасть пристойну кількість соку. Але в разі якщо його буде недостатньо, допускається додати в неї трохи кип’яченої води (охолодженої при кімнатній температурі).

І нарешті незвичайний, але важливий інгредієнт – невелика кількість меду. Ця добавка дозволить капусті зберігатися тривалий час, вітамінізує її, і заодно вплине на смак, додавши їй пікантності.

Класична квашена капустка за бабусиним рецептом

В процесі квашення потрібно буде кожен день робити проколи в капустяній масі, щоб випускати сірководень, тоді вона не матиме неприємний кислий запах.

Вже через три дні можна буде побалувати себе зняттям проби – до цього часу капуста повинна бути готова. Правда, якщо її квасять при кімнатній температурі, то краще почекати трохи більше. Зберігатися вона повинна або в підвалі або просто в холодильнику. А так як в складі не буде цукру, то і термін зберігання збільшиться до півроку, а то й цілих восьми місяців.

телеграм канал Прості рецепти  Прості рецепти в Telegram

Поділитися з друзями
Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Прості Рецепти