Кухар. Чи може хоббі перерости в високооплачувану професію?

Хобі — це чудове проведення часу! Воно потрібно для того, щоб розважитися, відволіктися, розслабитися, отримати заряд ендорфінів або прокачати якісь навички. Якщо воно приносить ще й дохід, то все позитивне багато разів примножується! Сьогодні ми поговоримо про кулінарії — хобі, яке може стати професією і приносити гарний дохід.

Чи може захоплення кулінарією принести великі гроші?

Послуги домашніх кондитерів користуються популярністю. Про комерційний успіх тортів на замовлення говорить хоча б той факт, що багато хто побудував величезний бізнес на них. Візьмемо історію Вацака Геннадія Анатолійовича, який у 1999 працюючи офіціантом почав пекти торти на замовлення, а сьогодні володіє підприємством Кондитерським Будинком «Вацак», що випускає кондитерські вироби.

Звичайно, багато хто скаже, що тортів, капкейків, пирогів, цукерок пропонується достатньо, але це не означає, що вам на цьому ринку не знайдеться місця. Люди хочуть їсти, тому кулінарні послуги будуть мати попит. Якщо ви майстер тортів на своїй вулиці, вас обов’язково помітять і ви зможете монетизувати своє хобі!

Якщо ви знаєте правильне співвідношення шоколаду та вершків, особливості глазурі та марципана, а ще, до того ж, непогано продаєте, спробуйте себе у ролі пекаря чи кондитера. Торти потрібні на весілля, дні народження, банкети. Без печива, цукерок та інших солодощів не обходиться жодне свято. Не всім вистачить терпіння для того, щоб готувати щось складніше за шарлотку, тому застосовуйте свої навички. Згодом обов’язково запрацює сарафанне радіо, так що можете одразу продумати масштабний бізнес-план!

Кухар — не тільки хобі, але й добре оплачувана професія!

Плюси професії:

  • Потрібність. Ринок комунального харчування постійно розвивається: з’являються нові ресторани, кафе, піцерії, їдальні, кондитерські — у кожному з таких закладів працює кілька кухарів. На популярному порталі з працевлаштування Джубл щодня публікуються нові  вакансії для кухарів у Львові.
  • Робота без диплома про вищу освіту. Щоби освоїти професію, не обов’язково витрачати кілька років на навчання у ВНЗ. Плюс у тому, що кухарі набувають ключових навичок у «польових умовах», а не на лекціях. Як правило, навчання за фахом проводиться у коледжах або на спеціальних курсах.
  • Інтернаціональність. Професія кухаря по-справжньому інтернаціональна. Спеціаліст має можливість працювати в різних країнах світу, оскільки технології приготування страв не сильно відрізняються залежно від країни. Щоб влаштуватися працювати за кордоном, достатньо освоїти особливості місцевої кухні, отримати початкові знання мови та пройти медичне обстеження.
  • Можливість стати медійною особистістю. Висока цікавість до кулінарного мистецтва привела до появи телевізійних шоу за участю відомих кухарів, авторських каналів на ТБ та в інтернет-просторі. Талановиті та харизматичні представники професії можуть уславитися на весь світ. 
  • Широке коло спеціалізації. Кухар може освоювати кулінарні традиції різних країн світу (наприклад, Японії, Італії, Франції), спеціалізуватися на молекулярній кухні, бути кондитером або піцмейкером. Напрямки можна змінювати будь-якої миті, підлаштовуючись під популярні тренди або власні уподобання. Якщо набридне робота на кухні, можна освоїти суміжні напрямки — стати ресторанним критиком, вести майстер-класи у кулінарних школах чи власний канал на youtube.
  • Автоматизація виробництва. Сучасне обладнання для ресторанів і кафе значно заощаджує час і сили кухаря, звільняє від механічних, енерговитратних дій, роблячи професію більш творчою.

Як бачити, професія кухаря не тільки цікава, а й популярна і добре оплачувана, варто придивитися до неї, можливо це саме те, що вам потрібно. 

телеграм канал Прості рецепти  Прості рецепти в Telegram

Поділитися з друзями
Рейтинг
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Прості Рецепти