Для цієї заготовки придатні сливи будь-якого сорту. Головне, щоб вони були не червиві і без гнилі. Рецепт просто створений для ледачих і зайнятих господинь, які люблять приготувати що-небудь смачне, ефектне, нестандартне, але витрачати на це “півжиття” не готові.
Сливи в желе можна готувати з цілих слив, не виймаючи кісточки. Але я дуже бридлива, не терплю навіть натяку на сторонню присутність тваринного білка у фруктах, тому кісточки зі слив виймаю завжди.
Сливи розділяю на половинки, прибираю кісточки і розкладаю половинки на деко, застелене фольгою щільно один до одного в один шар. Вкладаю по ядерця гарбузового насіння в кожну половинку.
Необхідні продукти:
- 1 кг слив
- 300 гр цукру
- очищене гарбузове насіння
Як приготувати сливи в желе
Засипаю начинені сливи цукровим піском. Спочатку по ложці цукру на кожну половинку намагаюся покласти, а потім просто зверху залишки цукру розміщую.
Розігріваю духовку до 200 градусів і розміщую деко в духовку. Сливи миттєво починають виділяти сік.


Герметично закупорюють банки, ставлю під плед для повільного охолодження. Після цього прибираю на зберігання.
Я таке варення за сезон готую і без начинки, і з четвертинками грецького горіха, і з фундуком, і з арахісом. Але з гарбузовими ядерцями – найулюбленіше мого чоловіка. Йому і готую.
З цієї кількості продуктів виходить 1 літр варення, яке просто прекрасно підходить і для заправки сиру, і для добавки до млинців і оладок, і в кашу манну і вівсяну.
Спробуйте приготувати. Це дуже просто і дуже смачно.