Дуже люблю за один раз приготувати з однакових продуктів кілька страв. Це дуже зручно. А вже якщо таким способом можна заготовки зробити – просто чудово.
Для 3-х різних заготовок я беру 10 штук буряків середніх розмірів. 8 з них відварюю або запікаю, загорнувши поштучно в фольгу. А поки буряк готується, я роблю заготовку для салату з сирого буряка. Інгредієнти даю не тільки на заморозку, а й на рецепт з заготовки.
Мені знадобиться:
- 2 середніх буряка
- 2 середніх яблука
- 4 зубчики часнику
- 4 ст. л. майонезу
Яблука і буряк очищаю і натираю на грубій терці. Часник дрібно нарізаю і змішую з буряком і яблуками. Щільно укладаю цю заготовку в пакет для заморозки (або простий поліетиленовий), долонею витісняє повітря по можливості і щільно зав’язую або застібаю. Часник можна не додавати перед заморожуванням. Можна додати безпосередньо перед заправкою салату.
Пакет кладу в морозилку, де він може сміливо зберігатися місяців 8-10. Перед вживанням салату упаковку відігріваю в теплій воді. Салат солю за смаком і заправляю майонезом або сметанно-гірчичним соусом.
А тепер гарнір з відвареною або печеного буряка:
3 варені буряка охолоджую, очищаю і нарізаю соломкою або натираю на великій тертці.
Щільно укладаю в пакет для заморозки, так само закупорюю. Теж зберігається майже рік. За добу перед вживанням перекладаю з морозильної камери в плюсову камеру холодильника.
Перед подачею солю, додаю 2 ст. л. соняшникової олії, 2 ст. л. оцту і посипаю улюбленою зеленню. До вареного або смаженого м’яса дуже підходить.
І нарешті, ікра з буряка:
- 5 штук вареного охолодженого буряка
- 1 велика цибулина
- 1 великий помідор
- 1 ч. л. цукру
- 3 ст. л. соняшникової олії
- сіль і перець за смаком
Очищений буряк, цибулю і помідор натираю на тертці або нарізаю соломкою і добре перемішую. Упаковую в пакети, щільно зав’язую і відправляю в морозильну камеру. Буряк так само зберігається 8-10 місяців.
Перед подачею на стіл я вміст пакету, не розморожуючи, кладу на сковорідку з олією, солю, сахарю, перчу і тушу на слабкому вогні хвилин 30.
Це дуже зручно: дістав, розморозив або потушив, заправив – на стіл. Приготовлені таким чином страви з сезонних овочів з городу набагато смачніші і корисніші, чим приготовані з магазинних або тепличних овочів.
Спробуйте приготувати. Це дуже просто і смачно.